Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Zjazd rodzinny / Family Reunion

Zjazd rodzinny / Family Reunion

Jul. 10, 2019
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Sezony i odcinki

2Sezon 2 Apr. 05, 2021
1Sezon 1 Jul. 09, 2019

Twórca

Obsada

Tia Mowry isCocoa McKellan
Cocoa McKellan
Anthony Alabi isMoz McKellan
Moz McKellan
Talia Jackson isJade McKellan
Jade McKellan
Isaiah Russell-Bailey isShaka McKellan
Shaka McKellan
Cameron J. Wright isMazzi McKellan
Mazzi McKellan
Jordyn Raya James isAmi McKellan
Ami McKellan

Opis

Gdzie obejrzeć Zjazd rodzinny / Family Reunion serial online?

Zjazd rodzinny / Family Reunion: Wielkomiejska rodzina McKellanów przeprowadza się ze Seattle do małego miasteczka w Georgii, gdzie mieszkają ich bardzo tradycyjni dziadkowie i panuje inny styl życia.

Serial wydaje się bardzo staromodnym sitcomem z czasów, gdy nagrywanie serialu z widownią śmiejącą się na żywo było standardem. Takie próby odświeżania formatu nie zawsze się sprawdzają, dając poczucie sztuczności, niezręczności i braku rytmu komediowego. Aktorzy bowiem muszą czekać, aż widzowie przestaną śmiać się, by kontynuować grę. W przypadku tej produkcji zgrzyty w tym aspekcie są zbyt często, by można było na nie przymknąć oko, ponieważ albo aktorzy nie radzą sobie z odpowiednim wejściem w scenę, albo po prostu są kiepsko prowadzeni. Zbyt wiele solidnych gagów zostało przez to popsutych.

Recenzja serialu

Historia wydaje się prosta, bo opiera się na przyzwyczajaniu się rodziny do nowej rzeczywistości mieszkania na południu Stanów Zjednoczonych, w miejscu o trochę innej kulturze. Każdy, kto zna popkulturę i ogląda kino, wie, jak ta różnica się objawia, więc często to zderzenie miastowego światopoglądu z tym bardziej lokalnym ma za zadanie bawić. Problem taki, że zasadniczo humor jest bardzo hermetyczny i skierowany do widza amerykańskiego. Bynajmniej nie chodzi o oparcie go na czarnoskórej rodzinie, ponieważ Bajer z Bel-Air czy Czarno to widzę pokazały, że uniwersalizm jest możliwy. A tego tutaj nie osiągnięto, więc w efekcie mamy dużo niezręczności w scenach, mało komediowego wyczucia i bardzo nietrafione, banalne wręcz pomysły na gagi. Nie mówiąc o tym, że czasem trudno zrozumieć, z czego ta publiczność w tle się śmieje. Są momenty, gdzie udaje się trafić w punkt humorem sytuacyjnym, który jest w stanie wywołać uśmiech i pokazać, jak interakcje pomiędzy postaciami mają potencjał. Szkoda, że w ogólnym rozrachunku spektakularnie niewykorzystany.

Rasistowskie traktowanie Afroamerykanów przez białych policjantów

One Day at a Time Netflixa pokazał, jak perfekcyjnie bawić i łączyć to z poruszaniem poważnym ludzkich problemów o uniwersalnym statusie emocjonalnym. Zjazd rodzinny próbuje iść podobną drogą, ale przewraca się po każdym kroku. Mamy więc kwestie dyskryminacji kobiet za ubiór, protest społeczny i rasistowskie traktowanie Afroamerykanów przez białych policjantów. Wszystko to tematy z potencjałem, ciekawe i mające szansę nadać temu jakiejś wartości. Scenarzyści jednak zamiast wgłębić się w istotę problemu i pokazać to w sposób ciekawy, opierają się na totalnych banałach. Gdy bohaterowie zaczynają poruszać te kwestie w dialogach, wszystko staje się górnolotne, mdłe i wywołujące niesmak. Zamiast trafić do widza i dać mu do myślenia, opierają się na wielkich ideach w dialogach bez krzty serca.

Zjazd rodzinny / Family Reunion

Zjazd rodzinny / Family Reunion
Zjazd rodzinny / Family Reunion
Zjazd rodzinny / Family Reunion
Oryginalny tytuł Family Reunion
Oceny z TMDb 8.7 30 głosy
Data pierwszej emisji Jul. 10, 2019
Data ostatniej emisji Apr. 05, 2021
Sezony 2
Odcinki 27
Średnia Długość 30 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Star Trek: Lower Decks
Seref Bey
Byle do dzwonka – Saved by the Bell
Pisarze. Serial na krótko
Tacy jesteśmy
Siły Kosmiczne – Space Force
Okrutni jajcarze – Impractical Jokers
SpongeBob Kanciastoporty
Bo to grzech – It’s a Sin
Ninjago – Mistrzowie Spinjitzu
After Life
Close Enough
×