Ogldaj za darmo w Amazon Prime Video!

Śmiertelni – Mortel

Śmiertelni – Mortel

Nov. 21, 2019
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Sezony i odcinki

2Sezon 2 Jul. 02, 2021
1Sezon 1 Nov. 21, 2019

Twórca

Obsada

Opis

Gdzie obejrzeć Śmiertelni – Mortel serial online?

Śmiertelni – Mortel: Piąty oryginalny serial Netflixa z Francji opowiada o nastolatkach, których losy splotła nadprzyrodzona siła. Dwóch licealistów zawiera pakt z przybyszem z zaświatów. W zamian otrzymują nadprzyrodzone moce, które mają im pomóc w rozwiązaniu sprawy morderstwa.

Recenzja serialu

W sześcioodcinkowym serialu poznajemy trójkę nastolatków, głównych bohaterów tej historii. Sofiane to młody buntownik, którego brat zaginął i nikt nie chce mu uwierzyć, że może być w niebezpieczeństwie. Viktor niedawno wyszedł ze szpitala psychiatrycznego po nieudanej próbie samobójstwa i musi sobie radzić z łatką „dziwaka”. Luisa zaś to młoda dziewczyna, która marzy, aby zostać artystką, a nie zajmować się voodoo, jak jej babka. Mimo że cała trójka chodzi do tej samej szkoły, zupełnie się nie znają. Aż do momentu, gdy na ich drodze pojawia się bóg Obe z interesującą propozycją…

Najciekawsze w tym serialu jest połączenie wątków kryminalnych i fantastycznych w nastoletnim środowisku. Kryminalnych – jako że głównym motywem każdego odcinka jest tak naprawdę szukanie przez Viktora i Sofiane’a odpowiedzi, kto zabił brata tego drugiego. Pojawiają się również wątki wykorzystywania seksualnego, którego ofiarami padają młode dziewczyny. Bohaterom co jakiś czas towarzyszy mniej lub bardziej pomocny Obe. I w sumie wyważenie tych wątków jest bardzo dobre – zarówno przesadzenie z motywem śledztwa, jak i nadprzyrodzonymi elementami mogłoby spowodować nudę w serialu. Tak się jednak nie dzieje, a ten sześciogodzinny film wciąga cały czas. Z drugiej strony, widz ma wrażenie, że serial miał potencjał na coś więcej. Przez to, choć produkcja na prawdę jest bardzo dobra, czegoś jej mimo wszystko brakuje.

Śmiertelni - Mortel

Śmiertelni – Mortel
Śmiertelni – Mortel
Śmiertelni – Mortel
Śmiertelni – Mortel
Oryginalny tytuł Mortel
Oceny z TMDb 7.6 95 głosy
Data pierwszej emisji Nov. 21, 2019
Data ostatniej emisji Jul. 02, 2021
Sezony 2
Odcinki 12
Średnia Długość 49 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Rozczarowani
Potwór z bagien
Z: początki wszystkiego
Incydent w Kettering
Manhunt
Gangi Londynu
Terapia
Kojak
Love to the End
Lakers: Dynastia zwycięzców
Filary Ziemi
The Stranger
×