Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Gwiazdy lombardu – Pawn Stars

Gwiazdy lombardu – Pawn Stars

Jul. 19, 2009
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Sezony i odcinki

19Sezon 19 Oct. 02, 2021
18Sezon 18 Nov. 16, 2020
17Sezon 17 Oct. 21, 2019
16Sezon 16 Jan. 21, 2019
15Sezon 15 Oct. 16, 2017
14Sezon 14 Apr. 10, 2017
13Sezon 13 Jul. 27, 2016
12Sezon 12 Oct. 22, 2015
11Sezon 11 Jan. 08, 2015
10Sezon 10 Jul. 10, 2014
9Sezon 9 Jan. 02, 2014
8Sezon 8 May. 30, 2013
7Sezon 7 Nov. 05, 2012
6Sezon 6 Apr. 09, 2012
5Sezon 5 Nov. 28, 2011
4Sezon 4 Apr. 04, 2011
3Sezon 3 Aug. 16, 2010
2Sezon 2 Jan. 18, 2010
1Sezon 1 Jul. 19, 2009

Twórca

Obsada

Opis

Gdzie obejrzeć Gwiazdy lombardu – Pawn Stars online za darmo?

Gwiazdy lombardu: Na długo przed pojawieniem się nowoczesnych banków i bankomatów istniały już lombardy. Do połowy XX w. to one były głównym źródłem kredytu konsumpcyjnego w Ameryce, a także w dzisiejszych czasach pomagają wielu ludziom związać koniec z końcem.

„Gwiazdy lombardu” zabierają widzów do rodzinnego lombardu Gold & Silver na przedmieściach Las Vegas. Trzy pokolenia Harrisonów – dziadek Richard, syn Rick i wnuk Corey – tocząc zabawne spory, prowadzą wspólny interes.

We trójkę bystrym okiem oceniają wartość każdego przedmiotu, jaki klienci chcą u nich zastawić, od rzeczy najpospolitszych po autentyczne, zabytkowe, na przykład XVI-wieczny samurajski miecz, pierścień mistrzów ligi futbolowej, obraz Picassa czy XVII-wieczny wyrok sądowy.

Muszą umieć odróżnić autentyki od podróbek i udzielić fachowej odpowiedzi na dwa podstawowe pytania: „Jaka historia kryje się za tym przedmiotem?” oraz „Ile to jest warte?”.

Produkcja i format programu:

Historia Gwiazd lombardu rozpoczęła się dzięki Brentowi Montgomery i Colby’emu Gainesowi z Leftfield Pictures, których zaskoczyła różnorodność zaniedbanych lombardów w Las Vegas podczas pobytu w 2008 roku. Myśląc, że sklepy tego typu mogą być prowadzone przez interesujące osoby, poszukiwali oni zarządzanego przez rodzinę lombardu, który miał być miejscem docelowym dla telewizyjnej produkcji. Wówczas znaleźli sklep „Gold & Silver Pawn Shop” znajdujący się blisko dwie mile od Las Vegas Strip. Lombard Harrisonów był przedmiotem dokumentu stacji PBS z 2001 roku. Manager i współwłaściciel lokalu Rick Harrison, nieskutecznie próbował przez cztery lata powołać do życia show realizowane w jego sklepie. Lombard i Rick byli także pokazywani (w 2003 r.) w jednym z odcinków telewizyjnego show Insomniac with Dave Attell.

Reality show pierwotnie miało być nadawane przez HBO, jednak władzom sieci bardziej odpowiadał profil zbliżony do Taxicab Confessions[a], którego akcja toczyłaby się przy nocnym okienku lombardu „Gold & Silver”. Ostatecznie program wykształcił się w zorientowaną na rodzinę produkcję. Właścicielka kanału History Nancy Dubuc (odpowiedzialna była za kreowanie ramówki podyktowanej populizmem w celu zrównoważenia obecnych w sieci telewizyjnej militarnych produkcji) powołała do życie serial. Początkowo nosił on tytuł Pawning History, później zaproponowano nazwę Pawn Stars, która miała lepiej pasować do lokalu. Władze sieci były zgodne, że nowa nazwa jest bardziej zachęcająca i łatwiejsza do zapamiętania. Dubuc dopasowała scenariusz do ramówki, uwzględniając obecność w programie ekspertów oceniających wartość przedmiotów. Nie udało się jej jednak odwieść bohaterów serii od interpersonalnych konfliktów i zaczepek.

Serial realizowany jest na terenie lombardu „Gold & Silver” na obrzeżu miasta Las Vegas. Mimo że biżuteria jest najczęściej zastawianym przedmiotem w „Gold & Silver” większość klientów pokazywanych w cyklu przynoszą do sklepu zróżnicowane zabytkowe przedmioty, których w magazynie w 2011 roku przechowywano blisko 12 000 (z czego zwykle ok. 5000 dostępne było dla klientów). W każdym z odcinków pojawia się 5–6 przedmiotów, gdzie najczęściej jeden z Harrisonów – Rick, Corey lub Richard („Staruszek”) przedstawiają historię, którą kryje dany przedmiot. Kiedy nabywca nie jest w stanie konkretnej rzeczy wycenić, konsultują się oni z ekspertem, który potrafi określić właściwą cenę, sprawdzić autentyczność i potencjalną wartość. Jeśli przedmiot wymaga naprawy fachowcy pomagają także w oszacowaniu kosztów renowacji lub przygotować przedmiot do sprzedaży. Kupujący wraz z klientem ustalają wartość przedmiotu (jeśli obecny jest ekspert doradza on przy wycenie), często sama transakcja przerywana jest wywiadem, gdzie wyjaśniane są powody decyzji. W czasie wymiany między klientem a sprzedawcą na ekranie wyświetlany jest pasek przybliżający fakty związane z przedmiotem. Okazyjnie Rick zakupuje przedmioty, które potrzebują renowacji przed ustaleniem jej kosztów, ryzykując możliwą stratę.

Cykl uzupełniony jest o interpersonalne relacje i konflikty między Rickiem, Coreyem, Staruszkiem i przyjacielem Coreya – Chumleem, który także pracuje w sklepie. Niesnaski dotyczą zwykle prowadzenia lombardu, kwestionowania wycen Coreya przez starszych Harrisonów, a także szydzenia z poziomu inteligencji Chumleego i jego kompetencji.

Przed przerwą reklamową pojawia na ekranie telewizora pytanie z kilkoma możliwymi odpowiedziami, które związane jest ze sklepem i jego inwentarzem, obsadą serialu lub z przedstawionym w odcinku przedmiotem. Odpowiedź pojawia się dopiero po bloku reklamowym. Od odcinka „A Very Vegas Christmas” (sezon 8) pytanie wyświetlane jest przed każdą przerwą komercyjną.

Gwiazdy lombardu - Pawn Stars

Gwiazdy lombardu – Pawn Stars
Gwiazdy lombardu – Pawn Stars
Gwiazdy lombardu – Pawn Stars
Oryginalny tytuł Pawn Stars
Oceny z TMDb 6.6 100 głosy
Data pierwszej emisji Jul. 19, 2009
Data ostatniej emisji Jun. 16, 2020
Sezony 18
Odcinki 591
Średnia Długość 30 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Idiota za granicą
All Night
Mały Quinquin
Prosto w serce
Śmierć pod palmami – Death in Paradise
BarON24
Shark Tank
Wicedyrektorzy
Cake Boss
The Other Two
Amazing Stories
Futurama
×