Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!


Zieja Film Online.

Obecnie oglądających: 325Zieja

Zieja

Sep. 09, 2020Poland110 Min.
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Udostępniono6

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie oglądać cały film Zieja 2020 online?

W filmie Zieja 2020 widzimy rok 1977. Poproszono wtedy o przesłuchanie osiemdziesięcioletniego księdza Jana Zieji. To współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników (KOR). Rozmowy z prowadzą do retrospektywnej podróży przez barwne życie księdza, relacji o jego niezwykłej postawie duchowej oraz opowieści o najważniejszych wydarzeniach w polskiej historii XX wieku. Film o księdzu Zieji nie jest odpowiedzią na film Kler. Chociaż wiele osób myśli, że tak jest i może mają trochę racji. Jak wyjaśnia reżyser Robert Gliński taka idea narodziła się kilka lat temu. To nie jest kino biograficzne, chociaż fabuła filmu nie ignoruje ważnych wątków z życia księdza, które są bardzo duże w całej biografii księdza.

Przedstawimy Wam trochę życiorysu. Ojciec Zieja pochodził ze wsi kieleckiej, ale większość jego życia związana była z Warszawą. Ukończył Uniwersytet Warszawski, a także studiował w Rzymie. Podczas wojny polsko-bolszewickiej pełnił funkcję kapelana, podczas II wojny światowej udzielał duchowego wsparcia żołnierzom Szarych Szeregów. Był jednym z założycieli Komitetu Obrony Robotników. Całe życie poświęcił pracy duszpasterskiej, literackiej i społecznej. Pomagał samotnym matkom i niewidomym. Z takich ludzi my Polacy możemy być dumni, tak samo jak z Marii Skłodowskiej Curie, o której też został nakręcony film o nazwie Skłodowska (Radioactive) 2020. Polska to piękny kraj i mamy w niej wielu wspaniałych ludzi.

Kolejna produkcja poświęcona kapłaństwu

Jak wiecie to ojciec Zieja był naocznym świadkiem wojny w 1920, Kampanii Wrześniowej w 1939 roku. Widział nawet Powstanie Warszawskie. W kazaniach głosił, że nie można nikogo zabić, nawet wrogów ani Niemców. Ponieważ to oczywiście przestępstwo i grzech ciężki. Chcieli go zastrzelić za dezercję i defetyzm. To bardzo kontrowersyjny ksiądz, który często dostawał reprymendę od wyżej postawionych biskupów. W 1926 roku odbył pielgrzymkę do Rzymu bez paszportu i zignorował istnienie granic państwowych.

Cały film Zieja 2020 został wyprodukowana przez firmę produkującą filmy dokumentalne i fabularne w koprodukcji z polską telewizją. Powstało wiele filmów o wybitnych polskich duchownych. Oczywiście mowa o naszym wspaniałym papieżu Janie Pawle II,  księdzu Jerzym Popiełuszko, czy nawet prymasie Stefanie Wyszyńskim. Tym razem szersza publiczność zbliża się do postaci księdza Jana Zieji, którego życie i przesłanie, które wyemituje, nie jest w niczym gorsze od tych wyżej wymienionych. Obsada też, jest ciekawa. Możemy w niej zobaczyć takich aktorów jak Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek, Zbigniew Zamachowski, czy nawet Sławomir Orzechowski.

Zieja cały film online za darmo

Oryginalny tytuł Zieja
Oceny z IMDb 10 1,124 głosy

Reżyser

Obsada

Mateusz Więcławek isYoung Jan Zieja
Young Jan Zieja
Tadeusz Bradecki isStefan Wyszyński
Stefan Wyszyński
Jakub Wieczorek isJacek Kuroń
Jacek Kuroń
Lesław Żurek isKarol Wojtyła
Karol Wojtyła

Komentarze

183 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

The Mangler
Doll Cemetery
Red
Arcyoszust
Och, życie
Balloon
Śmierć cheerleaderki
Plemię
Łódź ratunkowa
Beck 42 – Den förlorade sonen
Ojciec Chrzestny II
The Sisterhood of Night
×